Final Yaptı
The Cosby Show

The Cosby Show

 • Yapım Yılı 1984
 • Ülke Amerika
Senaryo Bill Cosby , Ed. Weinberger , Michael Leeson
Oyuncular Adam Sandler, Ahmad Rashad, Akili Prince, Alex Germain, Alex Ruiz, Allen Payne, Alva Chinn, Alvin Lum, Ana D. Zenon, Angela Bassett, Audrey Wong, Avanti Taylor, Barry Moss, Bill Cosby, Bill Gunn, Blair Underwood, Blaire Whitney, Brian Grant, Carl Anthony Payne II, Carlton Beener, Carmen Finestra, Christine Andreas, Christopher Griggs, Clarice Taylor, Claude Brooks, Clayton Griggs, Clayton Prince, Colleen Dodson, Danielle Burgio, Darrell Echols, Darrian Bryant, Daryl Mitchell, David Langston Smyrl, Dennis Scott, Dennis Singletary, Deon Richmond, Dhamiri Abayomi, Domonique Reynolds, Dondre Whitfield, Donovan Bryant, Earle Hyman, Eddie Castrodad, Eden Svendahl, Edwin Maldonado, Elaine Stritch, Eli Giaggo, Elizabeth Narvaez, Erika Alexander, Ermundo Russell, Essence Atkins, Ethel Ayler, Eugene Byrd, Gabrielle Carmouche, Gary Kott, Gary LeRoi Gray, Geoffrey Owens, Georgia Strauss, Gorlando Antonio Morales, Grace Johnston, Ira Davis, Jalese Grays, James Hodge, Jason Warwin, Jenelle Grays, Jerome Dempsey, Jessica Ann Vaughn, Jodi Long, Joe Williams, John Lantz, Jonathan Halyalkar, Joseph C. Phillips, Joshua Culbreath, Karen Malina White, Karen Williams, Keith Diamond, Kennan Scott, Kentaro Yoshida, Keshia Knight Pulliam, Khalif Bobatoon, Kharisma, LaChanze, Larry James, Lee Weaver, Lisa Bonet, Lisa Rieffel, Lisa Tai, Lou Myers, Lynne Thigpen, Malcolm-Jamal Warner, Malinda Williams, Marcella Lowery, Matt Williams, Maurice Lauchner, Merlin Santana, Michele Shay, Michelle Thomas, Monique Reynolds, Moses Gunn, Mushond Lee, Naoka Nakagawa, Naomi Campbell, Nathaniel Ritch, Nicolle Rochelle, Pam Potillo, Pamela Blair, Penni Penniman, Peter Costa, Phylicia Rashad, Rachel Hillman, Rachel True, Raven-Symoné, Ray DeMattis, Reno Wilson, Ron Foster, Roscoe Lee Browne, Sabrina Le Beauf, Seth Gilliam, Shellye Broughton, Sonia Braga, Sullivan Walker, Susan Diol, Tanya Wright, Tempestt Bledsoe, Terry V. Williams, Tico Wells, Traci Wolfe, Troy Winbush, Una Kim, Vanessa Williams, Victoria Rowell, Wallace Shawn, William Thomas Jr., Yunoka Doyle, Yvette Erwin
Bill Cosby'nin yer aldığı bir sit-com olan Cosby Ailesi, 1984 tarihinde yayınlanmaya başladı ve 1992 yılına kadar NBC kanalında tam 8 sezon ve 202 bölüm olarak gösterildi. Brooklyn New York'ta yaşayan Huxtable ailesine odaklı bir dizi olan Cosby Ailesi, yaşama dair mesajları ve eğlenceli diyalogları ile çok sevilen bir dizidir.

80'li yılların en önemli dizisi olan Cosby Ailesi, kalitesi sebebiyle yayınlandığı kanalı NBC'yi reytinglerde sürekli en öne çıkartıp, dizinin yayınlanmasını kendi kanallarında istemeyen ABC kanalını ise pişmanlıkla cezalandırdı. İlk defa bir komedyenin rolünü konu alan dizi olan Cosby Ailesi, bu açtığı yolda Seinfeld, Ellen, Roseanne, Home Improvement, The Drew Cary Show ve Everbody Loves Raymond gibi komedyen bazlı sit-com'ların da önünü açmıştır.

Afrikalı Amerikan oyuncuların ağırlıklı olduğu dizi, bu özelliği ile de en uzun süre yayın yapan afro-amerikan dizileri sıralamasında üçüncü sırada yer almaktadır.

Cosby Ailesi, 3 Altın Küre kazanarak tüm zamanların en sevilen dizilerinden biri olduğunu aldığı ödüller ile de kanıtlamıştır.
 • 1. Sezon
 • 2. Sezon
 • 3. Sezon
 • 4. Sezon
 • 5. Sezon
 • 6. Sezon
 • 7. Sezon
 • 8. Sezon
 • Dizi hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın