Final Yaptı
The Innocent Man

The Innocent Man

  • Yapım Yılı 2018
  • Ülke Amerika
Kategori Belgesel
Senaryo J. Clay Tweel , John Grisham , Ross M. Dinerstein
Oyuncular Adrien Vaatete, Barry Scheck, Brent Whitacre, Danielle Rogers, Erik Anthony Russo, Garrett Davis, Geoffrey Russell, Guthrie Worthington, Heather McPhaul, J.J. Arends, James Walsh, Jeremy Summers, Jesse Roocke-Sherman, Joe White, John Grisham, Kayleen Teresa Casey, Kyle Williams, Larry Martin Weissman, Maura Antas, Nick Swezey, Olivia de Boutray, Rio Shigeta, Ryan David Ellis, Serena Michele Burns, Seth Michael Connell
John Grisham’ın kitabından uyarlanan ve altı bölümden oluşan The Innocent Man, 1980’lerde Oklahoma’nın küçük bir kasabasında yaşanan iki cinayetin peşine takılıyor. Cinayetin ardından yaşanan tartışmalı olayları ekrana taşıyan dizi, kurbanların çevresiyle ve davaya dahil olan gazetecilerle, avukatlarla ve bölge sakinleriyle yapılan röportajlara yer veriyor.

Dizinin yönetmen koltuğunda Clay Tweel ve Barry Scheck yer alıyor. Dizinin yapımcılığını Tweel, Grisham, Ross Dinerstein, Maura Anderson, Shannon Riggs ve David Gernert üstleniyor. Grisham’ın kitabı Warner Bros. tarafından ekrana da taşınacaktı ve yönetmen koltuğu için David Gordon Green ile anlaşılmıştı. Ancak proje, kitaba dava açılması nedeniyle rafa kaldırılmıştı.

Dizi hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın